Zaskakujące skrzyżowane opowieści twórcy gry z symulatorem puszczania na wietrze latawca. Mechanika rozgrywki w Get Into Kiting Games sprowadza się do odnalezienia właściwego punktu na jednej z lewitujących wysp, puszczenia latawca i takiego pokierowania jego lotem, by trafił w oznaczone miejsce w przestrzeni.

Brzmi banalnie i może nudzić? Nieprawda! Twórca tego zaskakującego symulatora, Remarai, wprawdzie ma jeszcze wiele do zrobienia (mockup ruchu bohatera, lepsze odwzorowanie fizyki i poprawki w pracy kamery), jednak sam świat Get Into Kiting Games jest zaskakująco ładny, łącząc w zgrabnych proporcjach estetykę low poly z czymś przypominającym cel shading. Na dodatek jakże pięknie wypadły te uproszczone modele drzew…

Dwie najbardziej zaskakujące cechy tej rozgrywki to rozbudowa świata po każdej wykonanej misji oraz… ławeczki. Jeśli skorzystamy z jednej z nich (przerywając na chwilę zabawę w puszczanie latawca) będziemy mogli na chwilę zagłębić się w lekturze dzienników dewelopera. Równie smacznym dodatkiem do tej gry jest zmiana mechaniki, która wydarzy się przy młynie. Miłej zabawy!