Druga gra chińskiego studia miHoYo przyciągnęła uwagę graczy i mediów dużymi podobieństwami rozgrywki i świata do wielkiego przeboju ze Switcha i Wii U – The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Drugi atut Genshin Impact, który podobnie jak pierwowzór ma być grą action RPG to otwarty świat dostępny dla graczy w modelu free-to-play. W grze mamy mieć dostęp do kilku różnych postaci, spotykanych podczas podróży, których losami pokierujemy. Uwzględniono rozgrywkę dla wielu graczy, w tym crossplay. Podobieństwa do przeboju ze Switcha sprowadzają się to wyglądu świata gry oraz modelu rozgrywki, uwzględniającego pływanie, wspinaczkę, szybowanie i zręcznościowe walki. Podobnie charakter głównego bohatera lub bohaterki i jego pochodzenie owiane są tajemnicą, wiemy jedynie, że wyruszamy na poszukiwania zaginionego rodzeństwa. Świat Genshin Impact wypełniony jest magią, a nasza postać może władać łącznie siedmioma jej żywiołami.

Genshin Impact będzie debiutować 28 września 2020 roku na Windows, Androidzie i iOS. Precyzyjne daty premiery na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch nie zostały jeszcze określone. Już możemy rejestrować się na oficjalnej stronie gry, jeśli zamierzamy ruszyć w podróż przez świat Teyvat.