Kickstarterowa zbiórka funduszy na Genki, czyli kompaktową ładowarkę i stację dokująca dla Nintendo Switch ledwo wystartowała, już przyniosła nad wyraz pokaźne fundusze zespołowi Human Things.

W momencie, gdy powstawał ten materiał 11 000 osób wsparło projekt kwotą przekraczająca 700 tysięcy dolarów. Amerykańska wersja Genki kosztuje 59 USD, nieco droższy jest wariant uniwersalny, dostosowany do różnych gniazdek i napięć w gniazdkach – 69 USD.

Genki to nic innego jak wydajna ładowarka USB-C (5V/9V/15V 30 W) ze składaną wtyczką o kompaktowych gabarytach: 60x44x33 mm. Wyróżniają ją jednak dwa dodatkowe gniazdka: HDMI oraz port USB 3.1, umożliwiające po podłączeniu do Switcha uzyskanie obrazu z konsoli na dużym ekranie oraz podłączenie dodatkowych akcesoriów. Urządzenie pełniące niemal dokładnie takie same funkcje, jak standardowa stacja dokująca dla Switcha jest dziesięciokrotnie mniejsze od swojego starszego brata, sprzedawanego w komplecie z konsolą Nintendo. Nabywcy miniaturowej stacji dokującej otrzymają swoje urządzenia w grudniu tego roku.