Amerykańskie studio Feral Cat Den wśród źródeł inspiracji nadchodzącej przygodówki wymienia m.in. Kentucky Road Zero oraz wiersze Williama Blake’a. Genesis Noir prezentuje wydarzenia przed, w trakcie i po Wielkim Wybuchu.

Nasz bohater – No Man, jest handlarzem zegarków zakochanym po uszy w piosenkarce jazzowej Miss Mass. Kiedy ich romans zmienia się w gorzką konfrontację za sprawą zazdrosnego i narcystycznego Golden Boya wystrzeliwującego nabój z pistoletu w stronę ukochanej, bierzemy sprawy w swoje ręce. Musimy zmienić bieg przeznaczenia i zapobiec śmierci bliskiej nam osoby.

Przygodówka daje nam sporą swobodę w zakresie interakcji z otoczeniem otoczeniem – m.in. sadzimy nasiona w prywatnym ogrodzie, projektujemy i niszczymy gwiazdy, bierzemy udział w duetach jazzowych) – wszysto w celu odnalezienia wskazówek, a w konsekwencji możliwości zmiany trajektorię lotu pocisku. Wielki Wybuch to nie tylko najwcześniejsza znana faza ewolucji, to także strzał z pistoletu zatrzymany w czasie, z pędzącym pociskiem w kierunku miłości naszego życia.

Genesis Noir, oprócz wydania podstawowego, dostępna jest również w limitowanej edycji The Cosmic Collection, zawierającej poza grą wszystkie cyfrowe dodatki: oryginalną ścieżkę dźwiękową, książkę An Act of Creation oraz interaktywny komiks Moire Noir. Data premiery gry została zaplanowana na 26 marca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.