Ponownie udostępniona za darmo platformówka studia Smudged Cat Games to mikstura kilku mechanik ubrana w skórkę gry zręcznościowej.

To tak jakby ubrać Portal w szaty gry 2D, następnie dodać do niego opcję powiększania i zmniejszania postaci bohatera, dorzucić jeszcze mechanikę podróży w czasie z Braida, a na deser dobudować latarkę i opcję manipulacji grawitacją. A wszystko to wrzucić do otwartego świata, ograniczonego jedynie ścianami laboratorium, w którym toczy się akcja.

Upływ czasu, zmieniająca się grawitacja, zbawienne działanie światła i jeszcze zabawa w miniaturyzację i maksymalizację postaci brzmi jak zbyt duża liczba grzybków w barszczu. Na szczęście mechanikę rozgrywki poznajemy stopniowo, a rozległe przestrzenie laboratorium są połączone poświatą portali teleportacyjnych. Nie wszystkie zagadki da się rozwikłać od razu – niekiedy zabraknie nam jakiegoś gadżetu, niemniej rozlokowane wszędzie samouczki podpowiadają nam, czy nasze wysiłki mogą przynieść jakikolwiek rezultat. W razie potrzeby (i za odpowiednią opłatą) Gateways rozwiąże za nas zagadkę. Jest tu i trochę walki i odrobina elementów zręcznościowych – acz to tylko ozdobniki dla zabawy mechanikami i zagadkami. Zdecydowanie warto poświęcić czas na Gateways.