Strażnik Gaju (Guardian of The Grove) to rola, w którą wcielimy się grając w Garden Story. Deweloperzy studia Picogram przygotowali uroczą grę z grafiką retro, która będzie okazją do zwiedzania pięknej krainy oraz wykazania się w zapewnieniu jej bezpieczeństwa.

Jako Concord, mały owoc winogrona, podejmujemy się niezwykle trudnego zadania, jakim jest ochrona wyspy i zjednoczenie jej mieszkańców. W przedsięwzięciu tym wspomogą nas przyjaciele, jak chociażby Elderberry, Rana czy Fuji, dzięki czemu powinno być o wiele łatwiej. Tytuł daje możliwość przyjmowania różnego rodzaju questów, które ułatwią życie pozostałym mieszkańcom gaju. Gracze będą mogli zająć się między innymi łowieniem ryb, odbudową zniszczonych struktur, a także tworzeniem całkowicie nowych obiektów. Nie zabrakło walk, ponieważ są takie miejsca, w których jedyną opcją jest pokonanie przeciwników. Warto podkreślić, że narzędzia jakimi dysponuje Concord z czasem będą mogły być udoskonalane.

Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok. Więcej informacji na temat Garden Story znajduje się na oficjalnej stronie Steam.