Sielskie i przytulne wnętrza domu, do tego szansa na ubrudzenie sobie wirtualnych łapek ziemią i takie zagospodarowanie przestrzeni, by wszędzie coś wzrastało.

Garden In, zapowiedziany na początek 2023 roku, to symulator życia domowego ogrodnika, który ma być po prostu bar3wny, uroczy, przytulny i relaksujący. Grę tworzy włoskie studio Dramatic Iceberg i jest to ich pierwszy komercyjny projekt, który trafi na ekrany PC (Steam) i Switcha. Rozgrywkę rozpoczniemy w jednym pokoju, a naszym zadaniem będzie udekorowanie pomieszczenia według własnych upodobań. Aby pomieścić się z całym tym roślinnym bałaganem będzie można przesuwać meble i malować otoczenie (aby dopasować je do barwnych płatków kwiatów…). W początkowej fazie rozgrywki dostaniemy kilka nasion, które będzie można hodować w ziemi, wodzie lub na skałach plus zestaw doniczek. W miarę postępów w grze będzie można łączyć ze sobą różne nasiona, zmieniać warunki upraw, czemu będzie towarzyszyła rozrastająca się biblioteka nasion. Co ważne – w trakcie rozgrywki uzyskamy dostęp do kolejnych pomieszczeń i obszarów.

„Zaczęliśmy tworzyć grę, ponieważ nikt z naszego zespołu nie był w stanie utrzymać swoich roślin przy życiu. Następnie zdecydowaliśmy, że musimy nauczyć się pewnych umiejętności ogrodniczych i tak właśnie narodził się pomysł na grę.” – Tommaso Verde, Dramatic Iceberg