Symulowanie pracy mistrza pizzy na ekranie komputera niewątpliwie nie pachnie tak smakowicie, ani nie syci równie dobrze, jak świetnie wyrobione ciasto i dobrze dobrane dodatki.

Niemniej polskie studio Gaming Factory wyraźnie pozazdrościło sławy Pizza Connection / Pizza Tycoonowi (oraz w pewnym sensie Overcooked) i proponuje nam zabawę w menedżera pizzerii. A to oznacza walkę na czas o mistrzostwo w sprawnym przygotowywaniu pizzy (z rankingami w sieci), zgodnie z zasadą – ma być smacznie i szybko. Będzie też szansa personalizacji przepisów, wykazania się w marketingu no i ma się rozumieć wyścigi na czas dla dostawców smacznych, ale nie wychłodzonych kąsków. Mamy więc w planach strategię ekonomiczną połączoną z wyścigiem do klientów i sprawnym obkładaniem ciasta składnikami, a także rozbudowę restauracji i dbałość o dobre opinie klientów.

Premierę Pizza Simulatora zaplanowano na 2021 rok, więc jak smakuje pizza od Gaming Factory dowiemy się dopiero w przyszłym roku, na PC, Switchu, Xboksie i PlayStation. W ostatnich dwóch przypadkach prawdopodobnie od razu na obu generacjach konsol. Czekamy na symulator przygotowania świątecznego bigosu.