W sobotę 16.11.2019 r. o godzinie 9:00 startuje druga edycja targów pracy dla ludzi związanych lub planujących związać swoją karierę z szeroko pojętym gamedevem. Krótko rzecz ujmując: przełożyć swoje talenty graficzne, muzyczne, programistyczne, designerskie lub organizacyjne na komputerową, konsolową i mobilną rozrywkę. A przy okazji na tym wszystkim zarobić. GCCE 2019 odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej i sąsiadującym z nią kinem Elektronik, przy ul. Generała Józefa Zajączka 7, w Warszawie. Start o 9, zakończenie imprezy planowane jest o godzinie 17:00.

Po sukcesie poprzedniej edycji targów pracy dla gamedevu (dla przypomnienia GCCE 2018 odbyło się niemal dokładnie rok wcześniej, 17.11.2018 r.) czas na powtórkę. Formuła GCCE rozrasta się i oprócz okazji do uważnego obejrzenia ofert pracy wystawców i partnerów imprezy (wśród nich: QLOC, Techland, People Can Fly, GOG.com, Immersion, Sperasoft, Testronic, 11 bit studios, Huuuge Games, Klabater, Lionbridge, Mocap.pl, One More Game, Platige Image, PlayWay, Tate Multimedia, Ten Square Games i bez wątpienia Warsaw Film School) będzie także szansa na wysłuchanie prezentacji i prelekcji, prezentowanych w sali kinowej Elektronika.

W programie prezentacji jest GOG, którego reprezentantka, Małgorzata Płachetka (Global QA Coordinator) opowie o tym, Dlaczego warto być GOGlinem (start 11:00). Justyna Pawłowska (L&D Training Specialist) z firmy Testronic wskaże 15 najważniejszych powodów, dla których warto uzupełnić (swoją osobą) szeregi firmy (start 11:30). Chwilę później dowiemy się więcej o Możliwościach, projektach i karierze w QLOC, bezpośrednio od Martyny Pustelnik (HR Specialist). Start prezentacji o 12:00.

O 12:30 People Can Fly zapraszają do Rozwinięcia skrzydeł w gamedevie, o czym opowie Mariusz Kristein (CMO & Studio Head w Rzeszowie). O 13:00 możemy spodziewać się wszystkiego w wykładzie na temat Seksu na styropianowym jednorożcu, o którym opowie Adrian Perdion (właściciel MOCAP.PL). Ma się rozumieć chodzi o rolę mocapu w grach. Na godzinę 13:30 przewidziano prezentację studia Immersion, jednak nie znamy jeszcze jej szczegółów (będzie więc niespodzianka). Bez żadnych przerw reklamowo-kawowych, o godzinie 14:30 będziemy mogli posłuchać o Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, który przedstawi Rafał Szrajber, reprezentujący Politechnikę Łódzką i ASP Łódź.

Na chwilę oddechu od rozmów o pracy, konkursach, grach i mocapie zapraszamy o godzinie 15:00. Wtedy w sali kinowej zapanuje ciemność, a ekran ubarwi projekcja filmu „Wojna Gwiazd” – dokumentu obrazującego wzrost fandomu Gwiezdnych wojen w nadwiślańskim kraju, rozwijającym się za żelazną kurtyną. Wstęp na GCCE 2019 jest bezpłatny, wymagana jest jednak darmowa rejestracja.