Nintendo jeszcze raz zaskoczyło graczy i zapowiedziało Game Builder Garage. Istnieje duża szansa, że taki tytuł zrobi furorę na rynku, ponieważ potencjał tego narzędzia wydaje się być niemal nieskończony.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Game Builder Garage będzie narzędziem do robienia gier. Innymi słowy, użytkownicy Nintendo Switch otrzymają możliwość tworzenia swoich własnych gier, a jedynym ograniczeniem będzie ich własna wyobraźnia. Wszystko opiera się na blokach do budowania, które Nintendo określiło mianem Nodonów. Wspomniane Nodony mają różne funkcje, dzięki czemu można je ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach i tym samym realizować swoją wizję na grę. Możliwości jest niezwykle dużo, bo za pomocą takiego zestawu narzędzi można będzie tworzyć tytuły z przeróżnych gatunków. Już w samouczku przygotowanym przez Nintendo, znajdują się chociażby lekcje wskazujące jak przygotować proste wyścigi, klasycznego shmupa, a nawet grę korzystającą z kontrolera ruchowego.

Drugim niezwykle ważnym aspektem Game Builder Garage jest nauka programowania. Nintendo podkreśla, że osoby na różnym poziomie wtajemniczenia będą mogły czerpać satysfakcję z poznawania zasad tworzenia gier. Dzieci korzystające z Game Builder Garage często otrzymają swoją pierwszą lekcję programowania, a także możliwość poznania określonego sposobu myślenia, umożliwiającego sprawne budowanie gier. Nagrodą za proces twórczy zawsze będzie możliwość podzielenia się swoim dziełem z całym światem – użytkownicy Game Builder Garage będą więc mogli udostępniać swoje gry w sieci. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że powstanie setki tysięcy, jeśli nie miliony oryginalnych tytułów, które pojawią się w bibliotece gier Game Builder Garage. Premiera już 11 czerwca 2021 roku.