Fani strzelanek dostaną niebawem przyjemną niespodziankę, która ponownie przetestuje ich umiejętności pilotowania uzbrojonych, kosmicznych myśliwców.

Klasycznne shoot’em up od zawsze cieszyły się dużą popularnością, dziś shmupy nie są już tak rozchwytywane jak kiedyś, choć nadal powstają, niekiedy mamy też okazję zobaczyć odświeżone wersje klasyków, co będzie miało miejsce w przypadku gry G-Darius z 1997 roku. Taito oraz ININ Games zapowiedzieli remaster klasycznego tytułu shoot ‘em up – G-Darius HD, który zostanie wydany w Europie i Ameryce Północnej. Z pewnością ucieszy to ludzi o stalowych nerwach, którzy są w stanie latać pomiędzy pociskami wypełniającymi niemal cały ekran. Gracze będą mogli oddać się niszczeniu bezkresnych fal wrogich jednostek oraz okazjonalnych bossów, a wszystko to w wyższej rozdzielczości, ale nadal w klasycznej oprawie graficznej.

G-Darius HD trafi na ekrany Nintendo Switch i PlayStation 4. Więcej informacji na temat G-Darius HD znajduje się na oficjalnej stronie ININ Games.