Na Xboxach, PS5, Steamie i urządzeniach mobilnych zobaczymy naszych ulubionych, komiksowych bohaterów Janusza Christy. Za stworzenie gry z Kajkiem i Kokoszem odpowiada Starving Pixel, spółka złożona z firm ImMORTAL oraz KIKO CAT Limited.

Fani komiksów z serii Kajko i Kokosz ostatnio nie mogą narzekać na działania związane z popularyzacją dobrze nam znanych bohaterów – Kajka i Kokosza zobaczyliśmy najpierw na Netfliksie, w formie serialu animowanego, później okazało się, że kontynuacje przygód dzielnych wojów już wkraczają na karty komiksów, teraz dowiadujemy się o kolejnej współpracy pomiędzy fundacją Kreska a deweloperami, którzy przeniosą Mirmiłowo (i okolice) na ekrany komputerów i konsol do gier.

Roboczy tytuł gry z Kajkiem i Kokoszem brzmi: Kajko i Kokosz – Na plasterki, a sama rozgrywka ma się skupiać na muliplayerze i kooperacyjnym hack ’n slashu. Demo zapowiedzianej gry mamy zobaczyć już pod koniec tego roku na Steamie. W tym miejscu padają dwie ciekawe deklaracje – mechanika rozgrywki będzie oparta na papierowym systemie RPG, a producent przewiduje zaangażowanie fanów uniwersum do prac nad Na plasterki. Szczegóły przeczytamy niebawem na oficjalnej stronie gry w tym miejscu. Goście serwisu będą mieli szanse uczestniczyć w procesie kreacji scenariusza oraz brać udział w ankietach dotyczące wyboru bossów, sidequestów i NPC-ów. O planach stworzenia gry na bazie komiksów Janusza Christy wspominaliśmy już pod koniec maja.