Niemieckie studio Nukklear poszerza zespół (dzięki rządowej dotacji) i współpracując z Funcomem zabierze nas do świata wymyślonego przez Franka Herberta.

Zaskakujące, że survival w świecie Diuny nie pojawił się wraz z filmowa premierą kinową nowej ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Jednak jeszcze nic straconego, kinowa saga dopiero rozwija skrzydła. Nukklear w duecie deweloperów przejmie rolę współtwórcy, pomagając zrealizować projekt, który wcześniej zapowiedział Funcom. W zrealizowaniu projektu pomoże grant „Computerspieleförderung des Bundes” w wysokości 1,6 miliona euro od niemieckiego rządu federalnego.

Funcom ogłosił w 2019 roku, że zapewnił sobie prawa do stworzenia gry w uniwersum Dune. Projekt ten ma czerpać inspirację z najbardziej udanego tytułu studia – Conan Exiles, wprowadzając nas do survivalu przewidzianego dla wielu graczy. Po inwestycji Tencenta – gra Dune znacznie rozszerzył swój zakres, w prace włączono dodatkowo niemieckie studio Nukklear, które wspomoże Funcom w ukończeniu gry.

„Jesteśmy wdzięczni firmie Funcom za zaangażowanie nas w przenoszenie Dune na nowe medium. Przez lata wspieraliśmy i współpracowaliśmy przy wielu projektach, ale stworzenie Dune jest zdecydowanie największym jak dotąd zadaniem. Nasz zespół z zadowoleniem przyjmuje wyzwanie i jest przekonany, że przysłuży się wnosząc niezbędną wiedzę.” – Kirk Lenke, dyrektor generalny Nukklear

Nukklear od około 10 lat współpracuje z różnymi studiami deweloperskimi, jako wsparcie oraz w roli współtwórcy projektów. Zespół pracował między innymi nad projektowaniem UI/UX dla Destroy All Humans, wspierał Rockfish Games w Everspace. Dotychczasowe doświadczenia związane z wydaniem niedawno Comanche’a pasują do planowanego projektu Dune i wspomogą Funcom w realizacji ich wizji gry.

„Ponieważ gra survivalowa w otwartym świecie Diuny jest najbardziej ambitnym projektem, jaki kiedykolwiek podjęliśmy w Funcom, posiadanie wykwalifikowanych i niezawodnych partnerów jest absolutną koniecznością. Co uda się z Nukklearem. Skorzystaliśmy z ich doświadczenia w rozgrywce opartej na pojazdach, ale ogólnie znam ich jako wysoce wykwalifikowanych i kreatywnych twórców gier.” – Rui Casais, dyrektor generalny Funcom

Wraz z rozwojem projektu Dune i innych gier, Nukklear zamierza powiększyć swój zespół, aby skutecznie podejmować nowe wyzwania. Daty premiery survivaliowej Dune jeszcze nie znamy.