Na dwa dni przed końcem kampanii na Kickstarterze wiadomo, że uniwersum planszówkowego Frostpunka rozrośnie się o aplikację i aspekty społecznościowe, będziemy mogli więc ogrzać się w cieple Generatorów razem z naszymi znajomymi, grając zdalnie.

Kampania na Kickstarterze  związana z ufundowaniem Frostpunk: The Board Game wystartowała 6 października, podstawowy cel – 900 000 zł – został ufundowany w 54 minuty. Zbiórka potrwa do czwartku, do godziny 3:00.

Fizyczna adaptacja survivalowego city buildera da szansę połączyć dwa światy: planszówek i aplikacji na smartfony, która umożliwi udostępnianie własnych sesji znajomym. W samej rozgrywce na planszy gracze staną się doradcami ds. Społecznych, Zdrowia, Generatorów i Zasobów w kolonii otaczającej generator ciepła. Dla każdej grupy graczy (w planszową adaptację Frostpunka zagrają jednocześnie maksymalnie cztery osoby) ich osada będzie tą jedną, dzięki aplikacji inna grupa rządząca podobnymi społeczeństwami ocalałych może stać się naszymi partnerami w trudnych czasach. Po wymianie unikalnych kodów, utworzone przez graczy wirtualne osady otrzymają dostęp do współdzielonego rynku zasobów z szeregiem handlowych ofert. Transakcje mają dynamiczny charakter ze względu na popyt na określone surowce oraz spadki i wzrosty cen, ale także budują relacje i zależności między osadami.

„Wierzymy, że aplikacja będzie powiewem świeżości dla społeczności gier planszowych i jest zdolna zrewolucjonizować sposób, w jaki podchodzimy do grania w planszówki. Zwłaszcza dla osób, które stawiają na samotną rozgrywkę, w której będzie teraz więcej wspólnych doświadczeń” – mówi Jakub Wiśniewski, CEO Glass Cannon Unplugged

Wyróżnione przez twórców kluczowe elementy Frostpunk: The Board Game obejmują:

  • podział ról graczy, co umożliw nowicjuszom szybsze zapoznanie się z zasadami rozgrywki,
  • innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która oferuje dedykowany system chwytania kostek, przekładający się na zarządzanie ryzykiem w grze,
  • mechanikę pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne,
  • opartą na narracji mechanikę kart Zmierzchu, umożliwiającą kierowanie społeczeństwem za pomocą Praw i Technologii,
  • mieszankę śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość.