Po pierwszej mroźnej burzy zawsze nadchodzi następna. Frostpunk 20 sierpnia 2020 r. doczeka się na PC trzeciego i ostatniego rozszerzenia, które tym razem zabierze nas na mroźne pustkowia i niezbadane jeszcze terytoria.

O ile w The Last Autumn mieliśmy do czynienia z prequelem historii znanej z podstawowej części gry, tak On The Edge rozwija opowieść dalej – po Wielkiej burzy siejącej spustoszenie pozostaje również odsłonięty stary, wojskowy magazyn sprzed wojny. Nasze zadanie do wysłanie ekspedycji zwiadowczej i zapewnienie sprawnie działającego łańcucha dostaw wyprawie. Bo warunki będą trudne, do czego Frostpunk zdążył już nas przyzwyczaić – obozowisko jest uzależnione od żywności dostarczanej z Nowego Londynu, za to pogoda – nieco bardziej przychylna ludziom.

Dodatek On The Edge zabierze nas więc na wyprawę nastawioną na eksplorację i przetrwanie, wprowadzając do świata Frostpunka nową mapę i unikalne struktury oraz dodatkową mechanikę opierającą się na budowaniu relacji dyplomatycznych i gospodarczych. Dostępne będą również zupełnie nowe metody jednoczenia lub dzielenia ludzi… Jednak ponad wszystko będziemy mogli oddać się eksploracji dzikich terenów, których dawno nie dotknęła stopa ludzka. On The Edge będzie debiutować 20 sierpnia równolegle na Steamie, GOG oraz w Humble Store. Stanowi również część przepustki sezonowej Frostpunka.