11 bit studios nie próżnuje i zalewa (zamraża) nas portami swoich gier na konsole. Po ciepłym przyjęciu (nomen omen) Frostpunka na PC, czas na podbój Xboxa One i PlayStation 4.

Postapokaliptyczny symulator zmrożonego społeczeństwa i owianego chłodem miasta trafi na konsole najpierw w wersji cyfrowej, 11 października. Kilka dni później, 18.10.2019 r. będą już dostępne pudełkowe edycje Frostpunk: Console Edition. Oczywiście edycja dla konsol wymagała przebudowania interfejsu, o czym opowiada Jakub Stokalski, Senior Lead Designer:

“Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4”