Oby nie potrwała do zimy, bo nie wiem jak tam wasze generatory ciepła, sprawne? Dobre wieści dla fanów świata Frostpunk, stworzonego przez 11 bit studios. Komputerowy City-builder doczeka się wersji bez prądu . The Board Game ma podobnie jak jego elektroniczy odpowiednik zmuszać nas do podejmowania trudnych moralnie wyborów, a fundamenty mechaniki zostaną zaczerpnięte z dobrze nam znanego Frostpunka.

Nad planszówką pracuje zarówno 11 bit studios, jak i Glass Cannon Unplugged – studio złożone z weteranów tabletopów (Jakub Wiśniewski, Adam Kwapiński, Michał Ozon). Tak, to te same nazwiska, wymieniane obok Nemesis, Lord of Hellas, analogowej wersji This War of Mine.

Kampania na Kickstarterze ruszy jesienią, do tego czasu możemy jedynie chronić naszych ludzi i zasoby w wersji elektronicznej. Planszówka z mechaniką Frostpunka ma trafić na rynek w przyszłym roku.

W sumie – 11 bit studios obrało najlepszą możliwą metodę dodatkowej monetyzacji swoich dzieł – zamiast bawić się w rozbudowane edycje kolekcjonerskie, dostajemy przeniesioną na planszówkę mechanikę naszych ulubionych gier. Ciekawe, czy doczekamy się Children of Morta bez prądu.