11 bit studios nie pozostawia historii w zaspach śnieżnych i zapowiada kontynuację Frostpunka, city buildera zbudowanego wokół Generatora ciepła. To pierwszy z trzech planowanych w projektów nad którymi już trwają prace. W ramach zapowiedzi Frostpunka 2, w dniach 12-16 sierpnia możemy zagrać za darmo w „jedynkę” na Steamie.

We Frostpunku 2 gracze ponownie wcielą się w przywódcę miasta, które do przetrwania i rozwoju stale potrzebuje zasobów, a ekspansja oraz poszukiwanie nowych źródeł energii są nieuniknione. Jednak postapokaliptyczny świat poszedł do przodu. Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu i rozwój przemysłu naftowego zdają się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Rozwarstwione społeczeństwo może być jedną z przeszkód na drodze rozwoju…

Rosnący zespół odpowiedzialny za pierwszą grę obecnie liczący blisko 70 osób ma nam zapewnić rozgrywkę w znacznie większej skali.

“Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji. To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.” – Jakub Stokalski, Co-Director Frostpunka 2.

Frostpunk niemal natychmiast stał się hitem w 2018 roku na PC. Rok później powstała konsolowa edycja gry, następnie darmowa zawartość i trzy płatne rozszerzenia. W kwietniu 2021 roku (trzy lata po premierze) gra przekroczył granicę 3 milionów sprzedanych kopii.

Frostpunk będzie dostępny za darmo na Steamie od 12 sierpnia, od godziny 17:00, do 16 sierpnia, do godziny 19:00. Gracze chcący po tym okresie kontynuować rozgrywkę będą musieli kupić grę.

Frostpunk 2 już możemy dodawać do listy życzeń na Steamie, GOG-u oraz w Epic Games Store.