Dziś premiera, dziś podskoki (na żabie z liną i hakiem)! Gotowi na uroczą, barwną i nieco nostalgicznie oldschoolową (w swojej platformówkowej formie) przygodówkę zręcznościową, pełną kolorowych postaci?

W wersjach cyfrowych Frogun debiutuje na PC, konsolach Nintendo Switch, Xbox Series X I S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Ruszyły również zamówienia przedpremierowe na fizyczne wydania.

Top Hat Studios wraz z Molegato opublikowali dziś barwną platformówkę 3D na PC (Steam, GOG, Epic Games Store) oraz konsolach. W roli głównej – Renata i jej pomocnik – żaba będąca jednocześnie tytułową spluwą, zwaną Frogun (ale także najlepszą przyjaciółką Renatki).

Renata wyrusza na ratunek swoim rodzicom, którzy zgubili się pośród starożytnych ruin. Na szczęście pozostawili swój najnowszy wynalazek – Frogun, czyli inteligentne narzędzie do chwytania w kształcie żaby. Droga naszej bohaterki wiedzie przez tajemnicze ruiny, dżunglę, mroczne głębiny, lodowate czapy śnieżne i rozpalone lawy. Będziemy polować na skarby, unikać niebezpieczeństw i walczyć z nikczemnymi bossami. Do przejścia ponad 40 poziomów w sześciu światach, sporo monet, notatek odkrywców i przedmiotów (w tym szmaragdów i medali) do zebrania, dziesiątki dźwigni, przycisków i pułapek do odnalezienia (przełączenia lub wpadnięcia w…). W trakcie zabawy odkryjemy niezliczone sposoby na użycie żaby do przemieszczania się po świecie, w tym przemieszczanie się za pomocą haka z liną… Po ukończeniu gry da się odblokować tryb eksperta i wziąć udział w speedrunach.

Fizyczne kopie Froguna w edycji kolekcjonerskiej (obok cyfrtowego artbooka i soundtracku) będą zawierać kolekcjonerskie pudełko z akwarelą, plakat, naklejki i książeczkę. Pluszową lalkę Renatę można dokupić osobno. Zamówienia na fizyczne wydania realizuje Limited Run Games.