Taktyczna skradanka w pirackiej otoczce – taką atrakcję na konsole i PC szykuje dla nas polskie studio Mercat Games.

Zwiastun filmowy gry, która docelowo ma się ukazać w 2023 roku na PC, Xboksie One, Xboxach Series S i X oraz Switchu, pokazuje nam taktyczną rozgrywkę w stylu Desperados zabudowaną z elementów skradanki i walk bronią białą. Demo gry mamy zobaczyć już w czerwcu podczas Steam Next Fest.

Izometryczny widok, rozgrywka jednoosobowa i dowództwo nad odziałem morskich wojowników – zaplanuj, zaatakuj, dotrzyj do  celu, korzystając z ograniczonych zasobów. Do celu we Frigato: Shadows of the Caribbean może prowadzić wiele dróg – zostaniemy więc albo krwawym postrachem Karaibów, albo dżentelmenem wśród pirackiej braci.

„W Frigato łączymy elementy pirackich przygód, mrocznych legend i głośnego humoru w wyjątkową całość. Gra będzie luźno nawiązywać do tzw. złotego wieku piractwa – XVII i XVIII wieku. Pod względem rozgrywki powinien spodobać się fanom gier takich jak Shadow Tactics, Desperados, Commandos, War Mongrels i Partisans 1941.” – Jakub Brzeziński, projektant gier w Mercat Games

„Frigato zadebiutuje na PC, a następnie na Xbox i Nintendo Switch. Być może później pojawi się również na konsolach PlayStation. Co ważne, już niedługo każdy będzie mógł sam sprawdzić grę dzięki demo z długą misją, którą zaprezentujemy podczas festiwalu Steam Next, rozpoczynającego się 13 czerwca br.” – Rafał Jelonek, COO w Ultimate Games S.A.

Wśród wyróżnionych cech gry jej autorzy wskazują na wysoki poziom trudności oraz spory wybór pobocznych misji i pomniejszych sekretów.