Przynajmniej jednym możemy się poszczycić, będąc na dalekowschodnim skraju cywilizowanej Europy, najlepsze, międzynarodowe konkursy na gry odbywają się właśnie u nas.

Agencja Galaktus, organizator FreeGalaktusa 2017, poinformował o zakończeniu zbierania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu na najlepsze gry niezależnie. Od teraz można oddawać głosy na najlepsze naszym zdaniem tytuły na stronie FreeGalaktus. Głosowanie potrwa jeszcze dwa tygodnie, do końca listopada. Jest w czym wybierać, bo w konkursie łącznie bierze udział łącznie 125 gier, opracowanych przez niezależnie studia z 38 krajów (5 kontynentów). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniach 9-10 grudnia, podczas East Games United 2017 w Białymstoku.

Finaliści w kategoriach People Choice oraz zwycięzcy wybrani przez jury (w składzie: Mateusz Szukajt, Konstanty Kalicki, Kamil Popielski, Adam Saczko, Jan Olejnik oraz Kamila Dulska) uzyskają nagrody w postaci 3-miesięcznej kampanii PR zrealizowanej przez Galaktusa, stoisk na targach East Games United 2017, Digital Dragons 2018, Pixel Heaven 2018, Indie Prize at Casual Connect London 2018, Reboot Developer Expo oraz biletów na Gaming Instambul 2018 Expo. Przewidziane są również dodatkowe nagrody od sponsorów konkursu i roczna subskrypcja usługi Brand24.

Organizatorzy FreeGalaktusa mogą już pochwalić się sukcesem, pomysłodawca konkursu, Mateusz Szukajt, poinformował iż tegoroczna edycja przyciągnęła niezależnych twórców gier z dwukrotnie większej liczby państw niż poprzedni konkurs. Mateusz dodał również: „Poprzez głosowanie zacieśnia się więź pomiędzy twórcą a jego odbiorcami, którzy stają się częścią całego procesu tworzenia gry. Głosy graczy mogą wskazać najbardziej pożądany kierunek, w którym powinien podążać segment gier niezależnych. Fani mają realny wpływ na cały kształt rynku indie i ich aktywizacja jest równie ważna, jak promocja deweloperów.„. Z czego developerzy i gracze chyba doskonale zdają sobie sprawę…