Tylko w ten weekend możemy zdobyć za darmo udaną miksturę przygodówki (oglądanej z perspektywy pierwszej osoby) z grą logiczną studia Haze Games.

W telegraficznym skrócie Fractal Space HD wrzuca nas w trzewia opuszczonej stacji kosmicznej (nie, nie jest to System Shock) i skłania do rozwikłania zagadek związanych z zablokowanymi przejściami. Oczywiście cel jest jeden (tym razem nie ratujemy wszechświata, a własną skórę), a prowadzą do niego zręczność i główkowanie. Fractal Space stawia przed nami wiele wyzwań, każdy kolejny poziom do przejścia oznacza jeszcze większe komplikacje. Do ich rozwiązywania będzie trzeba od czasu do czasu sięgnąć po przełączniki i dostępne akcesoria.

Udostępniona za darmo wersja HD da nam szansę pobawić się na smartfonach, tabletach oraz TV w wysokiej rozdzielczości (gra obsługuje 4K UHD). Dobre wieści dla posiadaczy podstawowej, darmowej edycji gry – można wymieniać zapisy z wersją HD.

Fractal Space HD obiecuje nie tylko dobra zabawę w środowisku 3D – autorzy gry chwalą się również narracją, dostępną w późniejszych etapach możliwością wykorzystania plecaka odrzutowego oraz paralizatora. Fractal Space obsługuje tez większość popularnych padów za pośrednictwem Bluetootha. Dodajmy do kompletu tabele z high score online – a będzie okazja zmierzyć się z innymi graczami w speedruny. Mimo wszystko – zanim zdecydujemy się radośnie przebiec przez poziom – warto trochę pogłówkować.