Epicka opowieść i dobrze znany system RPG The Dark Eye – Wilki z Westwind zapraszają do odkrywania tajemniczego świata fantasy.

Owned by Gravity wraz z Ulisses Spiele w maju otworzą dla nas podwoje świata Forgotten Fables na Steamie oraz smatfornach z iOS. Fabularna gra przygodowa zabierze nas do dobrze znanej Aventurii. Można by rzecz, że to wyprawa dla fanów systemu The Dark Eye, ale większość gier osadzonych w tym uniwersum RPG po prostu daje się polubić od pierwszego wejrzenia.

W Wolves on the Westwind obserwujemy świat, w którym odradza się stare zagrożenie, tradycyjnie o niszczycielskim charakterze. Zobaczymy smagane północnymi wiatrami Thorwal, w inspirowanej średniowieczem i magią Aventurii. W ciele posiwiałego weterana Alrika lub młodocianego czarodzieja Nedime zostajemy wrzuceni w środek konfliktu i zmuszeni, by wkroczyć w nieznane regiony, pokonać zło i przywrócić równowagę. Z każda z postaci wiążą się unikalne umiejętności, historia oraz mroczne tajemnice. Świat będziemy przemierzać na pokładzie Keenwolfa, statku thorwaliańskich najeźdźców, po drodze zawierając sojusze lub budując konflikty. Wybory przybliżą nas do zwycięstwa lub druzgocącej porażki.

Podstawowym elementem rozgrywki ma być waga wyborów dokonywanych w grze, decyzje poprowadzą bowiem naszych bohaterów inną ścieżką, odblokowując nowe postacie, rozgałęziające się wątki fabularne i wiele zróżnicowanych zakończeń. Wolves on the Westwind to ponad 15 godzin rozgywki.