Jednoosobowe indyjskie studio Frostwood Interactive, odpowiedzialne za stworzenie gry, zostało założone w 2017 roku przez Armaana Sandhu. Zapowiadany tytuł jest jego drugim projektem, po Rainswept – tajemniczej przygodówce opowiadającej o emocjonujących losach zdolnego detektywa.

Forgotten Fields łączy żywy styl wizualny z kinową prezentacją. Fabuła zabierze nas do klimatycznego, nadmorskiego świata wypełnionego opowieścią o nostalgii i przemijaniu. Wracając w rodzinne strony Sid, główny bohater gry, odwiedza starych przyjaciół i przeżywa wspomnienia na nowo. Jest on autorem powieści zmagającym się z blokadą twórczą, próbującym odzyskać inspirację, którą miał w młodości. Podejmuje wysiłki, by ponownie uruchomić swoją kreatywność, tym bardziej, że dom, w którym dorastał ma zostać sprzedany. Tylko napisanie kolejnej książki oraz uzyskanie odpowiednich funduszy zagwarantuje bezpieczeństwo ładu rodzinnego.

„Rok temu byłem w dokładnie takiej samej sytuacji. Po wydaniu mojej pierwszej gry Rainswept w lutym 2019 roku byłem gotowy do rozpoczęcia pracy nad kolejnym projektem. Jedynym problemem było to, że nie miałem na niego pomysłu. Rainswept był zwieńczeniem wielu koncepcji, które rodziły się w mojej głowie przez wiele lat, ale po raz pierwszy musiałem szukać pomysłu od zera. I to wydawało się utrudniać sprawę. Martwiąc się o swoją blokadę twórczą, zrobiłem oczywistą rzecz – oparłem swoją historię właśnie na tym. Głównym elementem, który przyczynia się do wciągających, atmosferycznego wrażeń z gry, jest muzyka. Jestem podekscytowany, mogąc powiedzieć, że muzykę do Forgotten Fields po raz kolejny tworzy micAmic (Michał Michalski – polski muzyki i kompozytor), który również stworzył bardzo dobrze przyjętą ścieżkę dźwiękową do Rainswept.” – Armaan Sandhu, twórca Forgotten Fields

Forgotten Fields jest skupioną na opowiadaniu emocjonalnej historii i skłaniającą do refleksji, interaktywną grą fabularną. Weźmiemy udział w relaksującej rozgrywce odkrywając raz za razem nowe lokacje i rozwiązując przy tym liczne łamigłówki. To ciepła, przytulna gra o docenianiu teraźniejszości, upływie czasu oraz zaakceptowaniu otaczającego świata i krótkości życia.

Data premiery Forgotten Fields została zapowiedziana na 14 kwietnia 2021 roku na platformie Steam i w serwisie GOG.