Gra gdańskiego studia Byte Barrel ma szansę podbić serca wielbicieli prozy (i nastroju) mistrza H. P. Lovecrafta.

Zaskakująco wiele w ostatnich dniach premier i wersji Early Access, które nawiązują do światów wykreowanych w umyśle Lovecrafta. Co oczywiście uznajemy za dobry omen, bo „wyznawców” prozy opowiadającej o Przedwiecznych pewnie u nas dostatek.

Forgive Me Father to FPS w klasycznym stylu retro, przemieszany z estetyką komiksową. W roli księdza lub dziennikarza będziemy mieli okazję powalczyć z potwornościami (łącznie 25 typów przeciwników oraz pięciu bossów) kryjącymi się w cieniu, za oręż wykorzystując solidny arsenał broni (8 sztuk i 19 ulepszeń). Plus odkrywanie tajemnic skrywanych przez świat i rozwijanie niezbędnych umiejętności, by skuteczniej walczyć z szaleństwem. Do zwiedzania przygotowano 27 map.

„Praca nad Forgive Me Father była dla nas ekscytującą podróżą. Zaczynaliśmy jako mały zespół, który rósł z biegiem czasu, a wszyscy pracujący nad grą wykazali się talentem i pasją. Dzięki opiniom graczy wprowadziliśmy wiele funkcji, o których nawet nie pomyśleliśmy, przez co gra jest większa i lepsza niż kiedykolwiek myśleliśmy, że będzie to możliwe. Wszyscy jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni i nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co wszyscy myślą o pełnej wersji gry!” – Ernest Krystian, CEO Byte Barrel