Zapowiadany tytuł powinien przypaść do gustu wszystkim fanom spragnionym piłkarskiej rywalizacji.

Projekt stworzony przez rosyjskie studio fructus temporum jest grą sportową z elementami przygodowymi. Wystawi nasze umiejętności na próbę w opartej na narracji kampanii dla jednego gracza oraz w zabawnym trybie przeznaczonym dla maksymalnie 8 osób. Dokonujemy wyboru spośród czterech grywalnych postaci (Adrian, Po, Lilu i Rad – każda z nich posiadająca unikalną fabułę do opowiedzenia) i wybiegamy na boisko. Gdy lokalna, najlepsza drużyna w mieście, rzuca wyzwanie naszej amatorskiej ekipie – nie pozostaje nic innego, jak im się przeciwstawić. Musimy pamiętać o tym, że regularne treningi umożliwią utrzymanie doskonałej formy, a zdobywając doświadczenie i umiejętności będziemy w stanie zmierzyć się z najtrudniejszymi przeciwnikami.

„Chcemy, by Football Story był czymś wyjątkowym, grą w której każdy gracz może stworzyć własną, znaczącą historię poprzez wybraną przez siebie postać. Chcemy, aby dawało to wszystkim dużo przyjemniści.” – deweloperzy fructus temporum

Oczywiście nie samymi meczami człowiek żyje, dlatego w wolnym czasie zwiedzimy ogromne miasto Highshore City pełne wszelakich zadań (trzeba np. uratować kota babci Maszy lub naprawić niesprawne oświetlenie) i ciekawych zajęć (m.in. wizytaa w zakładzie fryzjerskim). Zwiększ reputację, zdobądź niezbędne kompetencje, spersonalizuj swoją postać dobierająć jeden z rozmaitych strojów i wykreuj własną historię, aby stać się legendą futbolu.

Data premiery Football Story została zapowiedziana na 22 lipca 2021 roku na komputerach PC (Steam). Gra ukazać ma się również na konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch, jednak termin jej wydania jest narazie nieznany.