Debiutancki projekt studia RL9Sport Games to symulator trenera piłki nożnej. Do współpracy nad grą został został twórca pierwszego, polskiego menadżera piłkarskiego Rafał Cymerman. Globalny ambasador zapowiadanego tytułu – Robert Lewandowski, jest nie tylko konsultantem rozwiązań zastosowanych w grze, ale również aktywnym uczestnikiem nadchodzącego projektu.

Całość rozgrywki osadzona zostanie w sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym, gdzie konkurujemy z przyjaciółmi lub rywalami w ligach ogólnoświatowych, krajowych czy regionalnych. Poza kwestiami typowo piłkarskimi bardzo istotny okaże się aspekt psychologiczny. Dobre relacje z zawodnikami i szefostwem, budowanie autorytetu lidera czy zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale także w trakcie sesji treningowych będą niezbędnymi czynnikami do stworzenia najlepszej piłkarskiej ekipy.

„Już wkrótce wprowadzę was do mojego świata piłki nożnej. Moje doświadczenia boiskowe i tajemnice warsztatu pracy trenerów odkryjecie w naszej grze. Zagwarantuje ona emocje niczym bramka zdobyta w dziewięćdziesiątej minucie.” – Robert Lewandowski

Data premiery gry została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam). Deweloperzy planują w przyszłości wydanie Football Coach the Game 2022 na konsolach.