Plany na weekend? Mamy dla was propozycję – konwent fantasy w wersji online (czyli zgodnie z obecną modą organizowania imprez i wydarzeń – w wersji pandemicznej, uniemożliwiającej bezpośredni kontakt z uczestnikami inny niż przez Internet).

Organizatorzy Foconu obiecuje ponad 70  gości (pełna lista dostępna w tym miejscu), całkowicie internetową formułę konwentu, panele, prelekcje, spotkania i… karczmę konwentową. Wirtualną ma się rozumieć – w formie mapy z interaktywnymi stolikami, prowadzącymi wprost do wideokonferencji Google Meet, gdzie będze można porozmawiać i bawić się z innymi fanami (napoje należy zorganizować we własnym zakresie). Jeśli planujemy wystąpić w roli cosplayera lub cosplayerki – to najwyższy czas, by odwiedzić stronę konwentu i zarejestrować się (najpóźniej do 20.04.2021 r.) oraz wysłać zgłoszenie w formie… zdjęć. Ogłoszenie wyników w niedzielę, 25.04 o 16:00 podczas finału konkursu.

Goście konwentu będą przemawiać w sali programowej na żywo, co oznacza, że po każdej prelekcji i wykładzie będzie można zadawać pytania. Całość wydarzenia możemy śledzić przez dwa dni, bezpośrednio na stronie www.focon.pl, w dwóch salach programowych, sali warsztatowej i knajpie. W trakcie wydarzenia będziemy mogli również skorzystać z oferta wystawców (z opcją zakupu w promocyjnych cenach prawdziwych produktów) – w tym Wydawnictwa IX, Iked by Azja, Paper&Ink posters. Do tego tradycyjne dla konwentów sklepy z koszulkami, grami, koszulkami, oferta antykwariatów… Obecność na Focone ubarwi też gra konwentowa wzorowana na grze miejskiej, rozgrywająca się na witrynie wydarzenia – podpowiedzi i hasła publikowane w serwisie internetowym będą drogą wiodącą do nagród (m.in. zwiedzanie Teatru Syrena, spotkanie z twórcą gry Gothic, przedpremierowy dostęp do Gamedca).

Focon jest wydarzeniem darmowy, można jednak wesprzeć organizatorów finansowo kupując kolekcjonerskie bilety lub pluszową fokę. Na nabywców biletów czekają również bonusy – opowiadanie Tomasza Kamińskiego, early access do materiałów publikowanyn na YouTube i miejsce na ścianie chwały Foconu. Tydzień poprzedzający wydarzenie będzie okazją do rozmów z organizatorami na profilu wydarzenia na FB oraz wzięcia udziału w przedkonwentowych konkursach.