Nadchodząca przygodówka akcji z elementami metroidvanii zaprowadzi graczy do uniwersum Rosantica po Wielkim Konflikcie – wojnie, która trwała przez dziesięciolecia między równoległymi światami ludzi i bogów.

Wcielając się w dzielnego Flynna zamierzamy zaprowadzić pokój na wciąż niebezpecznych ziemiach. Nasz bohater musi się spieszyć, bo z każdym dniem wpływ złowieszczych sił nad Rosanticą rośnie, powoli pogrążając świat w szaleństwie. Wybieramy się w podróż wraz z lojalnym strażnikiem Dexem przez rozległą krainę podzieloną na unikalne regiony. Poznamy zamarzniętą górę Mistral Peak, przedrzemy się przez niedyś olśniewające wody Island of Emptiness, zwiedzimy czarodziejki dom Trembling Spire oraz odkryjemy twierdzę Sanctii, w której przebywają nasi sojusznicy. Skarby pozyskane w trakcie rozgrywki zamienimy na niszczycielskie zdolności, nowe techniki walki oraz rozmaite bronie. Podstawowym orężem Flynna jest karmazynowe ostrze, podarowane przez boginię Sorell. Z biegiem czasu w grze, zdobędziemy śmiercionośne topory, ultraszybkie szpony, służące do oszałamiania wrogów oraz unikatowy łuk przeznaczony do pojedynków dystansowych. Gracze odkryją także starożytne relikty ujawniające przydatne wskazówki i odblokowywujące arcygroźne moce Flynna.

Premiera Flynn: Son of Crimson nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam). Twórcy – Studio Thunderhorse – planują w przyszłości wydanie gry na konsolach Xbox One i PlayStation 4.