Coroczny Festiwal Latania właśnie zainaugurował. Nasz żywy sterowiec w postaci przyjaznego wieloryba już czeka na wyprawę. Nadszedł czas, aby rozpocząć to emocjonujące wydarzenie.

Zapowiedziana przygodówka Maxa Clarka umożliwi kooperację dla maksymalnie ośmiu graczy w trybie online lub w rozgrywkach lokalnych. W trakcie podróży ze zwerbowaną załogą będziemy latać na… skrzydlatych psach wyposażonych w lance, węże wodne i wieżyczki próżniowe, a także parosole niezbędne podczas szybowania. Sympatyczny wieloryb, do którego jesteśmy przymocowani, zapewni miejsce na potrzebny ekwipunek i dostarczy nowych gniazd dla latających czworonogów. W drodze na festiwal napotkamy autostopowiczów oferujących skarby i serdeczne podziękowania za naszą pomoc, ponadto odnajdziemy przydatne narzędzia, zajmiemy się kolekcjonowaniem kapeluszy, a także stoczymy zacięte pojedynki z różnymi potworami. Będą pluć, dźgać, ciąć, przekłuwać i strzelać. Musimy mieć się na baczności i być przygotowanym do obrony swoich pobratymców.

Data premiery Flock of Dogs została wstępnie zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam). Twórca – Max Clark – planuje w przyszłośći wydanie gry na konsoli Nintendo Switch.