Po dziewięciu miesiącach prac bocianu i ekipa zaprzyjaźnionych muzyków (fałszujących na Pokey’u) ogłaszają premierę swojego najnowszego dzieła na małe Atari – to platformówka o wdzięcznej nazwie FloB, z małym, różowym, galaretowatym stworkiem w roli bohatera, który szybko traci energię…

Aby temu zapobiec trzeba będzie błyskawicznie zbierać różowy śluz, jednak sam różowy śluzojad ma ograniczone możliwości ruchu – tak naprawdę będzie mógł przesuwać się w lewo lub w prawo. Ewentualnie odwróci grawitację… Generalnie, jak to bywa w grach o delikatnych, różowych istotach – chodzi o dominację nad światem.

FloB będzie zawierał sześć pokaźnych światów, każdy złożony z ponad 20 komnat. Każdemu z poziomów będzie towarzyszyła inna ścieżka dźwiękowa i nastrój.

Premierę gry zaplanowano na demoscenowym Lost Party 2021, które odbędzie się w Licheniu, w dniach 8-11.07.2011 r. Od tego momentu cyfrową wersję FloB-a będzie można pobrać za darmo. Fizyczne, kolekcjonerskie wydanie będzie kosztowało 49 USD. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.