Paul Cuisset i Microids zamierzają zabrać nas w przyszłym roku na jeszcze jedną podróż w nieznane. Nadciąga kontynuacja kultowego Flashbacka, w którą zagramy w 2022 roku na konsolach oraz PC.

Francuski Microids właśnie zapowiedział kontynuację przygód Conrada B. Harta, w którego wcieliliśmy się po raz pierwszy w 1992 roku (mylnie sądząc, że gra ta ma coś wspólnego z Another World). Teraz Paul Cuisset będzie nadzorował prace nad kontynuacją przygód Conrada, które przecież już doczekały się zgrabnego remake’u (Flashback HD) oraz trójwymiarowej kontynuacji (Fade to Black).Trzy dekady czekania na część drugą to nic – jeśli ostatecznie dostaniemy naprawdę dobrą, narracyjną zręcznościówkę, która niczym ocean wchłonie nas w swoją fabułę.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować fanom kontynuację tego arcydzieła francuskiej historii gier wideo. W Microids rozwijamy się, dostarczając projekty podkreślające rzemiosło utalentowanych osób. Paul Cuisset jest znaną na całym francuskim twócą. Jesteśmy dumni, że możemy razem z nim i jego zespołem pracować nad tym projektem.” – Stéphane Longeard, CEO Microids

„Stworzenie kontynuacji Flashbacka to rzecz, o której myślałem od bardzo dawna. Nie mogę się doczekać, aż gracze odkryją nowe przygody Conrada B. Harta, postaci stworzonej prawie 30 lat temu. Wraz z Microids naprawdę staramy się zadowolić fanów oryginalnego tytułu, jednocześnie przyciągając wszystkich graczy, którzy mają słabość do futurystycznych gier. ”- dodaje Paul Cuisset

Poza mglistą data premiery – wskazującą na 2022 rok nie mamy jeszcze żadnych konkretów dotyczących mechaniki i wyglądu Flashbacka 2.