Pod szyldem Microids oraz przy udziale oryginalnych twórców pierwszej części gry – oczekujemy na listopadową premierę kontynuacji przygód Conrada, zagubionego w świecie pochłoniętym przez Morphy.

Paul Cuisset w 2013 roku skłonił już Ubisoft do wydania gry studia VectorCell, będącej współczesną wersją przygodowej platformówki z 1992 roku. Po 31 latach od premiery dostaniemy kontynuację, która zapowiada się na niezłą grę akcji 2.5D z wieloma elementami rozgrywki zaczerpniętymi z pierwowzoru. Flashback 2 pojawi się równolegle na PC oraz konsolach Switch, PlayStation 4 i 5, Xboxach One, Series X i S. Nad grą ponownie pracują m.in. wspomniany Paul Cuisset, Thierry Perreau (game designer pierwowzoru) oraz Raphaël Gesqua (kompozytor muzyki do wersji gry na Amigę).

Flashback 2 będzie dostępny w edycji limitowanej na konsole, co oznacza uzupełnienie gry o steelbook i cyfrową ścieżkę dźwiękową. Znacznie ciekawiej wypada edycja kolekcjonerska (zaplanowana dla posiadaczy PlayStation 4 i 5 oraz Switcha), w której znajdzie się 20-centmetrowa figurka Conrada.

W drugiej części Flashbacka odwiedzimy m.in. dżunglę, New Tokyo i New Washinghton, wszystko to w mrocznej oprawie cyberpunkowej, pełnej akcji i przy wsparciu A.I.S.H.Y.