Warszawskie studio Star Drifters dało się nam już dobrze poznać za sprawą dryfujących wysp i Driftlandu. Po zgrabnie zrealizowanej strategii w jakże onirycznym uniwersum – czas na acrion RPG z elementami rozbudowy własnej bazy. Docelowo gra trafi na ekrany PC oraz konsol.

Tym razem naszą podróż przez podniebne, wyspiarskie uniwersum odkryjemy wraz z krasnoludzkim inżynierem o imieniu Tru oraz smoczycą Regna. Będziemy mieli też okazję poznać brodatego bohatera od nieco innej strony niż w klasycznych baśniach – bo w końcu krasnoludy to wyjątkowo pozytywnie nastawieni do życia osobnicy (i osobniczki).

Podobnie jak w Driftlandzie, akcja First Dwarf przeniesie nas do świata zniszczonego przez magiczny kataklizm – wielką wojnę, która rozerwała powierzchnię planety na dryfujące kawałki wysp. Nasz inżynier-zwiadowca Tru będzie podróżował przez ten świat w swoim mechu, a jego zadaniem będzie eksploracja i odkrywanie krain, które nadawałyby się na nowy dom dla krasnoludów. Wraz ze smoczycą-towarzyszką będą gromadzić surowce, kolekcjonować manę (do zasilania i ulepszania mecho-pancerzyka), stawiał nowe bazy z mechanizmami obronnymi oraz potykał się z drapieżnymi przejawami lokalnej fauny. Przewidziano niespodziewane zwroty akcji, zdradzając, że jeden z nich będzie opowiadał o tropach zaginionego ojca Tru oraz o nieznanych zagrożeniach dla królestwa krasnoludów. W rozgrywce będziemy mogli brać udział samodzielnie lub w lokalnej kooperacji, wraz z przyjacielem. Od czasu do czasu pokierujemy też skrzydłami Ragny, a zaproszenie do zabawy zostało wystosowane do posiadaczy PC (Steam, GOG i Epic Games) oraz konsol (Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series X) gotowych na powrót do świata Driftland w 2023 roku.