O projekcie Pat Morita Team wspominaliśmy już w zeszłym roku, kiedy udostępniono demo gry zawierające 12 poziomów (przeszliście wszystkie?). Dziś pojawiła się finalna wersja gry, zawierająca komplet z zaplanowanych 64 poziomów.

Black &  White możemy pobrać ze strony projektu, płacąc autorom dowolną kwotę za ich pracę. Naszym zadaniem na każdej z plansz jest pozbieranie wszystkich diamentów oraz unikanie poruszających się po poziomach przeciwników. Do ich czasowego obezwładniania używamy magii, podobnie jak do niszczenia dwukolorowych kamieni, blokujących nam drogę. Uwaga, przy doładowaniu magii przy kryształach zmienia się kolor kamieni, które możemy usuwać z planszy. Niektóre z kamieni kryją niespodzianki – bonusy.

W grze sterujemy postacią za pomocą joysticka lub klawiatury (OP – lewo. prawo, spacja – użycie magii, J – pauza, Y – przerwanie misji połączone z utratą jednego życia). Black & White oferuje opcję wpisywania haseł, które umożliwiają nam powrót do jednej z ukończonych plansz.