Studio Square Enix podało datę premiery update’u do Final Fanasy XIV: Endwalker – ukaże się on 12 kwietnia 2022 r.

Poznaliśmy również szczegóły dotyczące zawartości aktualizacji 6.1, zatytułowanej Newfound Adventure, wśród nich – zwiastun i fragmenty rozgrywki gameplay. Producent i dyrektor FFXIV Naoki Yoshia podzielił się szczegółami dotyczącymi nowych zadań w głównym scenariuszu oraz pobocznej misji Tataru’s Grand Edneavor, a także dodatkowych elementów i zawartości fabularnej.

Aktualizacja 6.1 wprowadzi nowy system wsparcia dla treści z A Realm Reborn, co przełoży się na możliwość rozgrywania solo (przy wsparciu NPC) prób i podziemi z głównego scenariusza przewidzianych do tej pory dla czterech graczy. W planach są również znaczące zmiany w Cape Westwind i późniejszych zadaniach, również mające na celu ułatwienie grę w pojedynkę. System wsparcia misji zostanie również rozbudowany w przyszłych aktualizacjach, aby zapewnić obsługę zawartości z dodatku 2.x, a także zawartości z rozszerzenia Heavensward i kolejnych. Yoshida ujawnił dalsze szczegóły na temat zawartości, której gracze doświadczą w serii aktualizacji 6.1x, które obejmują nowe zadania scenariusza głównego, kolejne zadania plemienne, a także dodatkową dzielnice mieszkaniową i próbę The Minstrel’s Ballad: Endsinger’s Aria. Wraz z patchem 6.1 do gry powróci ekwipunek PvP inspirowany japońskim serialem telewizyjnym Garo. Gracze będą mogli zdobyć wierzchowce i ekwipunek zaprojektowany przez Keitę Amemiyę (wzorowany na serialu). Nowe klasy wprowadzone w Shadowbringers i Endwalker będą mogły wyposażyć specjalny ekwipunek. Wraz z patchem 6.1 otrzymujemy również nowy dungeon i próbę Ultima’s Bane (Unreal), a także Unending Codex – zbiór informacji o postaciach i terminach, który będzie aktualizowany w miarę postępów w przechodzeniu głównego scenariusza 6.1. Nadchodzacy patch 6.11 przyniesie zadanie Ultimate Duty – Dragonsong’s Reprise, a także nowe zadanie poboczne Somehow Further Hildibrand Adventures oraz nowych Custom Deliveries, które pojawią się w patchu 6.15. Więcej szczegółów i najnowsze aktualizacje można znaleźć na oficjalnej stronie promocyjnej Patch 6.1.

Fani The Primals, oficjalnego zespołu FFXIV prowadzonego przez dyrektora dźwięku Masayoshi Sokena, mogą również oczekiwać na ich nowy album, Beyond the Shadow, który ukaże się na całym świecie 25 maja 2022 roku. Nowy album jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie Square Enix.

Zapowiedziano również najnowszy artbook Final Fantasy XIV, zatytułowany Final Fantasy XIV: Endwalker – The Art of Resurrection -Among the Stars-. Duży, kolorowy artbook zawiera prace związane z tworzenia dodatku Endwalker, przedstawiające nowe zawody, sage i reaper’a, a także nowe lokacje, w tym Old Sharlayan i Radz-at-Han, dungeony, próby, ekwipunek. Ten tom zawiera grafiki koncepcyjne, obrazy referencyjne i wiadomości od artystów. Fizyczne artbooki będą zawierały także ekskluzywny kod na przedmiot Wind-up Ragnarok. Final Fantasy XIV: Endwalker – The Art of Resurrection -Among the Stars- ukaże się 13 września 2022 roku i jest już dostępne w przedsprzedaży w sklepie Square Enix (od 2 kwietnia w dużych księgarniach online).

Pełną transmisję Letter from the Producer Live można obejrzeć pod tym adresem.