…i wstrętnymii zwierzakami w low poly. Oto pomysł, który może przyciągnąć waszą uwagę na dłużej, jeśli preferujecie kooperacyjne gry towarzyskie z przydomkiem „szalony” (albo po prostu: „głupkowaty”).

Filthy Animals: Heist Simulator to w skrócie komediowa gra akcji (z dużym wsparciem symulacji zjawisk fizycznych) ze zmutowanymi zwierzętami w roli głównych bohaterów. W ramach letniego Steam Next Fest (od 13 czerwca 2022 r.) będziemy mieli okazję wypróbować demo tego małego dzieła studia LoPoly. W rozgrywce mamy okazję zarządzać gromadką mutantów w chaotycznym symulatorze napadów, przewidzianych do rozgrywania samodzielnie lub w kooperacji (do 4 osób). Wszystko to pod ścisłym nadzorem Tony’ego – mózgu zbrodniczych operacji. Jako przestępcy przejdziemy całą drogę usłaną napadami – zaczynając od sklepu spożywczego, przez banki, aż po zdecydowanie bardziej złożone zadania. W demie zaplanowanym na przyszły tydzień rozegramy napad na bank połączony z dużą liczbą wybuchów i solidnym bałaganem podczas ucieczki z łupem.

Oprócz zapowiedzianego trybu kooperacji, w planach LoPoly i Pewter Games Studios przewidziano rabowanie grobowców i elektrowni jądrowych, wyprawy w przestrzeń kosmiczną i ucieczki przed pracownikami ochrony, ulepszenia (od napojów gazowanych) i zmutowane zwierzęce moce, korzystanie z narzędzi i broni oraz Loot-O-Matic – czyli  maszynę do wydawania pieniędzy na przydatne (lub fajne) przedmioty.

Premierę Filthy Animals: Heist Simulator zaplanowano na PC jesienią 2022 roku.