14-osobowe, polskie studio Space Fox Games (znane wcześniej jako World-Loom Games), ma już na swoim koncie kilkanaście tytułów – teraz mamy okazję zobaczyć zapowiedź i fragmenty rozgrywki z RIN: The Last Child.

Główna bohaterka – Rin to półbogi, na której barkach spoczywa misją uratowania umierającego świata. Pierwotnie pozbawiona magicznych mocy – jest zmuszona jest do ich poszukiwania w objętych chaosem krainach. Dzięki odzyskanym aspektom jest w stanie kreować i ulepszać czarodziejskie zaklęcia – wykorzystywane do ataku lub obrony przed grasującymi w okolicy potworami.

Wraz z Rin będziemy odkrywać świat i poznawać historię stwórcy i innych jego tworów. Gra spowita została w mroczną, baśniową grafikę, autorzy obiecują nam, że każda z krain będzie miała unikalny charakter, związany z poszczególnymi aspektami: życiem, czasem, pustką, przestrzenią i materią. Rin na ekranach PC możemy spodziewać się już w trzecim kwartale 2022 r. Do tej pory prace nad grą pochłonęły dwa lata z czasu jej twórców.