Mrok, śmierć, więcej mroku, a do tego jeszcze trochę przeklętych plugastw i mitologia arturiańska. Zainteresowani? Deweloperzy studia Awaken Realms Digital prezentują RPG-a osadzonego w otwartym świecie.

Tainted Grail: The Fall of Avalon jest adaptacją gry planszowej, a miłośnicy rozrywki elektronicznej mogą liczyć na złożone questy i fakt, że decyzje podejmowane przez ich postać będą miały prawdziwe znaczenie w wirtualnej krainie. Twórcy zaznaczają, ze tworzone przez uniwersum dark fantasy może się wydawać nieprzyjazne oraz mroczne. Przeklęta wyspa Avalon przyciągnęła do siebie ludzi, którzy szukali raju, a zamiast tego znaleźli tajemniczą siłę, która wypaczyła rzeczywistość.

Tainted Grail: The Fall of Avalon to RPG z otwartym światem, wypełnione skomplikowanymi zadań, w których twoje decyzje mają znaczenie – ogromne miejsce pełne potworów, poległych bohaterów i tajemnic do odkrycia. Król Artur nie żyje, ludzie mieszkający w Avalonie desperacko próbują znaleźć nowe sposób na życie i rzeczy, w które można wierzyć. Tainted Grail: The Fall of Avalon to również przenoszona właśnie na ekrany komputerów wersja gry planszowej wydanej pod tym samym tytułem, która okazała się jednym z największych sukcesów na Kickstarterze w 2018 r. – z kampanią sfinansowaną kwotą 6,2 mln USD i 80. miejscem wśród gier planszowych wszech czasów, zgodnie z głosowaniem społeczności Board Game Geek.

Gra powinna pojawić się w Early Access pod koniec 2022 roku. Więcej informacji o Tainted Grail: The Fall of Avalon znajduje się na oficjalnej stronie Steam.