Ta gra obudzi wspomnienia wyłącznie wśród najbardziej wiekowych graczy, którzy niegdyś spędzali całe godziny na zapełnianiu powierzchni planszy, poprzez kreślenie złożonych kształtów.

Tym razem, wraz z premierą Fillit ruszymy do walki o przestrzeń samodzielnie lub w kooperacji lub przeciw innym graczom. Studio 11Sheep zaprasza nas do wieloplanszowego boju z przeszkodami, wprowadzając do klasycznego Qixa nowe mechaniki. Trwają prace nad portem gry na Switcha.

Łącznie w Fillit przygotowano do rozgrywki 90 poziomów z rosnącym poziomem trudności. Cel gry jest prosty: trzeba zająć określoną część planszy, unikając jednocześnie polujących na nas wrogów. To znakomita mikstura strategii zręczności, bo będziemy musieli sprawnie unikać trafienia przez wrogów. Po drodze dostaniemy wsparcie w postaci dopalaczy różnego rodzaju, jednak jeden zwykły błąd i jesteśmy skazani na porażkę. W trybie współpracy dostaniemy dodatkowe 40 poziomów, w trybie rywalizacji powalczymy o przestrzeń z żywymi przeciwnikami, wspierani bonusowymi dopalaczami.