Na ten weekend serwis IndieGala przygotował nie lada atrakcję dla wielbicieli zręcznościówek, główkowania i ręcznie rysowanego surrealizmu.

Figment to muzyczna gra przygodowa, która zaprowadzi nas w zakamarki ludzkiego umysłu, do dziwnego, surrealistycznego świata pełnego skrywanych myśli, pragnień i wspomnień oraz głosów (niektórzy słyszą je w głowie).

Przez wiele lat umysł, który zwiedzamy był cichy i spokojny. Jednak coś się zmieniło. Zaczęły pojawiać się nowe myśli, przybierające kształt koszmarnych stworzeń, które rozsiewają strach, gdzie tylko się pojawią. Jedyną nadzieją jest gderliwy Dusty, dawny głos odwagi umysłu, który musi wrócić do dawnej formy i pomóc umysłowi stawić czoła strachom. W grze dołączymy do Dusty’ego oraz jego zawsze optymistycznie nastawionej przyjaciółki Piper, by rozwiązywać zagadki, pokonywać koszmary i poszukiwać utraconej odwagi. Wszystko to w barwnej, ręcznie rysowanej oprawie graficznej, pełnej uroczych postaci. Zapraszamy w podróż przez radosne Wyspy Wolności, promienne Zegarowo oraz złowieszcze Ścieżki.