Czy skrywane fobie zawszą są bolesne i gorzkie? Czy może ich obecność potrafi zmienić życie na lepsze? Na te pytania postara się odpowiedzieć Fearmonium.

Projekt stworzony przez studio Redblack Spade, opracowany z wyjątkiem oprawy dźwiękowej, przez rosjankę Slavę Gris, jest psychodeliczną metroidvanią, w której suspens przeplata się ze specyficznym humorem. Akcja gry przenosi nas do świata głęboko skrywanego w podświadomości młodego chłopca. Przebijając się przez ukryte zakątki dowiadujemy się, że tragiczne wspomnienia związane z wrogo nastawionymi klaunami napotkanymi podczas festynu doprowadziły do powstania stanów depresyjno-lękowych. W ogromnej mapie podświadomości głównego bohatera utkanej z abstrakcyjnych obrazów oraz mglistych retrospekcji spotkamy, a także rozprawimy się z niezapomnianymi wrogami (bossami i ich poplecznikami odzwierciedlającymi rzeczywistych nieprzyjaciół) podczas dynamicznych pojedynków, korzystając z kombinacyjnych ataków i unikalnych zdolności.

Fearmonium cechuje się różnorodnością pokonywanych etapów, począwszy od najzwyklejszego skakania oraz omijania przeszkód przez dosiadywanie wielkiego ptaszyska eliminując przy tym wrogów, a kończąc na uciekaniu przed nadjeżdżającym autobusem. Premiera tej psychodelicznej platformówki z elementami akcji nastąpi jeszcze w marcu bieżącego roku na platformie Steam.