iFun4all, deweloper stojący za grą Serial Cleaner ogłosił pierwszy nowy projekt w 2018 roku. Far Peak to psychologiczna gra przygodowa z elementami strategii i survivalu, wykorzystująca technologię Real World Data.

Akcja gry umiejscowiona będzie w latach osiemdziesiątych XX wieku i skupiać się będzie na tematyce himalaizmu. Całość rozgrywki została bardzo mocno zainspirowana prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów. Pozwoliło to na stworzenie tytułu, który kładzie nacisk nie tylko na scenerię i mechanikę rozgrywki ale też na realne przedstawienie relacji międzyludzkich oraz trudnych decyzji natury etycznej. Far Peak jest efektem rozwoju wcześniejszego projektu firmy iFun4all o wstępnej nazwie Blind’n’Bluff. Wraz z postępem prac tytuł ten rozrastał się i wraz ze zmianami w trendach rynkowych, w zarządzie oraz teamie tworzącym grę ewoluował w coś znacznie większego.

„W trakcie prac nad Blind’n’Bluff nauczyliśmy się bardzo dużo. Jednak w obecnych realiach rynkowych prosty platformer, nawet prezentujący wysoki poziom graficzny, nie posiadał wystarczającej wartości i nie odzwierciedlał faktycznych możliwości studia. Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki. Praca nad Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie” – Michał Mielcarek, CEO firmy iFun4all.

Zaznaczyć należy, że Far Peak korzystać będzie nie tylko z fragmentów kodu i animacji opracowanych na potrzeby Blind’n’Bluff. Produkcja ta wykorzysta również zmodyfikowaną na jego potrzeby technologię Real World Data, nad którą firma iFun4all prowadzi prace B+R w ramach projektu GameINN. Część elementów i technologii tworzonych dla Blind’n’Bluff zostanie też wykorzystana w kolejnych projektach firmy, które obecnie znajdują się w produkcji.