Warszawskie studio Play2Chill przy współpracy z FrogVille Games zapowiadają symulator przetrwania, osadzony w pokrytym lodem obszarze położonym daleko za kołem podbiegunowym.

Musimy przygotować się na bardzo trudne warunki panujące w tych mroźnych terenach i wiedzieć, że kluczowe będzie stworzenie schronienia (co umożliwi utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała), zdobycie pożywienia oraz przetrwanie największych burz. Nie możemy zapominać o naszych wiernych psach zaprzęgowych, którym poświęcimy mnóstwo uwagi: zadbamy o ich kondycję i zwiększymy im morale (dostarczając jedzenie), a w razie potrzeby opatrzymy rany. W trakcie polowań na zwierzynę (wśród pięknych, ale śmiertelnie niebezpiecznych miejsc) użyjemy tradycyjnych narzędzi Eskimosów, jak i nowoczesnych karabinów. Z biegiem czasu w grze odwiedzimy nie tylko świat widzialny i rzeczywisty, ale także świat duchów, oparty na tradycyjnych wierzeniach rdzennych mieszkańców koła podbiegunowego.

„Współpraca przy Far North Survival przebiega bardzo owocnie, nasze wizje rozwoju tego projektu są bardzo spójne i niezwykle kreatywne. Cieszymy się, że właśnie z Play2Chill mamy okazję tworzyć własny świat symulatora przetrwania. Liczę, że to dopiero początek naszej współpracy i w przyszłości zrealizujemy wspólnie kolejne, interesujące projekty.” – Piotr Parzych, współzałożyciel studia FrogVille Games

Data premiery Far North Survival została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam). Według twórców, gra będzie stawiać na otwarty świat, duży realizm, rozbudowany system craftingowy oraz walory eksploracyjne.