Ubisoft podbija stawkę w zakresie najbardziej oryginalnych pomysłów na uatrakcyjnienie Edycji Kolekcjonerskiej najnowszej części Far Cry’a  – dostaniemy 72-centymetrową replikę Tostadora, miotacza ognia do samodzielnego montażu (z siedmiu części). Będzie też Steelbook, 64-stronicowy album z grafikami, nalepki, breloczek Chorizo, mapa i fragment ścieżki dźwiękowej z gry. Wszystko to za 859,90 zł.

Tańsze edycje Złota (399,90 zł) i Ultimate (439,90 zł) będą zawierać jedynie przepustkę sezonową oraz (w drugim przypadku) zestawy ekspedycyjne do dżungli, zestaw łowcy krokodyli i zestaw przestępczy (jakkolwiek to brzmi).

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami – trafimy na wyspę nazwaną Yara, która trafiła pod dyktatorskie rządy Antona Castillo (w tę postać wciela się Giancarlo Esposito), a my, jak to w otwartych światach Far Cry bywa – zrobimy na wyspie regularną rewolucję. Premierę najnowszego Far Cry 6 zaplanowano na 18 lutego 2021 r, równolegle na Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Stadię oraz PC (wyłącznie Uplay i Epic Games Store oraz Uplay+). Oprócz Giancarlo Esposito zobaczymy w grze również Anthony’ego Gonzaleza, natomiast ścieżkę dźwiękową do gry skomponował Pedro Bromfman.

Rewolucja na wyspiarskim państewku została stworzona w studiu Ubisoft Toronto. W grze fabuła toczy się wokół opowieści o dyktatorze, który przygotowuje swojego syna, Diego, do rządzenia zatrzymaną w czasie republiką bananową.

Potężni i skomplikowani wrogowie są częścią DNA serii Far Cry, a więc od samego początku wiedzieliśmy, że musimy podnieść poprzeczkę odnośnie tego, kim mogą być te postacie i jak je ożywimy. Praca z tak niesamowicie utalentowanymi ludźmi, w tym z jedynym w swoim rodzaju Giancarlo Esposito, i patrzenie, jak wcielają się oni w naszych przeciwników jako przerażających, ale też bardzo złożonych charakterologicznie ludzi, jest niesamowite. Nie możemy się już doczekać, kiedy podzielimy się wynikami naszych prac z fanami,” – Navid Khavari, dyrektor fabularny w Ubisoft Toronto.

Główny bohater Far Cry 6, w którego postać się wcielimy to Dani Rojas – może być postacią męską lub żeńską. To tubylec, dołączający do rewolucji wymierzonej w rządy Antona Castilla. Będziemy odkrywać i jednoczyć wyspę, zwiedzając bujną dżunglę, stolicę Yary – Esperanzę oraz zbierać zasoby potrzebne do walki. Wśród najemników trafi się i Chorizo – uzbrojony w zęby jamnik na kółkach.

Zakup przedpremierowej edycji Far Cry 6 będzie premiowany Pakietem Libertad czyli strojem dla Chorizo oraz bronią Discox Locos (wyrzutnia dysków). Nabywcy wersji dla PS4 i Xbox One będą mogli bezpłatnie przesiąść się na odpowiednie nextgeny, po premierze PlayStation 5, Xbox Series X.

Przedpremierowemu zamieszaniu związanym z Far Cry 6 towarzyszy również poważna przecena poprzednich gier z serii Far Cry, które trafią do różnych dystrybutorów. Ceny zaczynają się od 9 zł.