Ta część serii FPS-ów została nieco zapomniana wskutek wejścia na rynek kolejnych, bardziej rozbudowanych i mocniej promowanych odsłon. Nadal jednak, pomimo swej monotonii, ma swój urok.

Z serwisu Nexus Mods można pobrać efekt pracy pewnego fana gry, używającego pseudonimu dannyhl2 (aby to zobaczyć, należy się zalogować i wyrazić w preferencjach zgodę na wyświetlanie treści dla dorosłych). I trzeba przyznać, że wielu profesjonalnych deweloperów mogłoby się uczyć, jak przywracać do życia dawne tytuły. Choć można mieć uwagi do m.in. efektów świetlnych, zremasterowana wersja Far Cry 2 wygląda zdecydowanie lepiej (nie żeby nawet w dzisiejszych czasach prezentowała się jakoś specjalnie źle), poprawiono także wiele błędów, które przeszkadzały w pierwotnej wersji.

Użytkownik Nexusa zmodyfikował nawet pewne aspekty mechaniki, które na dzień dzisiejszy były już nieco anachroniczne. Tak czy inaczej warto sprawdzić, zwłaszcza, że mod nie wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych na komercyjny remaster.