Frontier Foundry wraz z e studiem Okomotive zaprasza nas 1 marca 2022 r. na nastrojową podróż przez morza i oceany w poszukiwaniu nowego domu.

W programie podróży przewidziano żaglowanie po wzburzonych wodach, badanie głębin i odkrywanie zapomnianych ruin w tym jakże intrygującym, zatopionym świecie.

Tłem tej nastrojowej przygody są wzruszające losy chłopca, który wyrusza swoim statkiem w podróż, by odnaleźć nowy dom. Wyrusz w rejs po niespokojnych wodach, badaj tajemnicze głębiny i odkrywaj zapomniane ruiny w tym pięknym, zatopionym świecie.

Changing Tides to rozszerzenie FAR: Lone Sails – gry wydanej w połowie 2018 roku. Tym razem jednak, zamiast przemierzać spalone słońcem, jałowe równiny, wyruszamy nie w drogę, ale w głębiny. Walka z żywiołami w roli głównego bohatera – Toe – budzącego się samotnie w zatopionym świecie, bez bliskich, to podróż przez rozległy świat w poszukiwaniu nowego domu i nowego początku. Jako kapitan statku będziemy dbać o poprawne funkcjonowanie maszyn i odblokowywać kolejne elementy wyposażenia, a także zdobywać paliwo i wydobywać zatopione skarby z głębin. FAR: Changing Tides to również zmieniające się wokół zagrożenia środowiskowe i medytacyjny nastrój żeglugi (z tęsknotą za utraconym domem w tle). Wszystko to zilustrowane dynamicznie reagującą na poczynania gracza ścieżką dźwiękowa, która ma podkreślać kluczowe elementy rozgrywki.

Far: Changing Tides trafi na ekrany PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxa Series X oraz S i Nintendo Switcha 1 marca 2022 r. Już teraz możemy kupić grę w przedsprzedaży na PC i większość konsol do gier (poza Switchem – przedsprzedaż w eShopie ruszy w lutym).