Spośród największych hitów filmowych lat 80. możemy żałować jednego – że to nie Lucasfilm zrealizował Back to the Futurei że nigdy na bazie scenariusza filmowego nie stworzono gry w studiach LucasArts.

Być może pikselartowe przygody Marty’ego i Doca pewnie okazałyby się bardziej fascynujące od serialu gamingowego w wykonaniu Telltaile Games. Niestety, w latach boomu na przygodówki, Back to the Future doczekał sie jedynie adaptacji zręcznościowych.

Za to po latach ktoś wpadł na to, że Marty idealnie wpasowałby się w tła przygodówek LucasArtsu, gdyby z tych ostatnich wyciąć co smaczniejsze kąski. Tak powstała fanowska seria gier TGF Back to the Future. Do tej pory dostępne były dwa epizody zatytułowane Timeline of Monkey Island (epizod III) oraz The Multitasking Crystal (epizod IV). Autor serii, Daniele Spadoni, właśnie opublikował epizod V – Multidimensional Space Timelines.

W pełna lucasartsowych (i nie tylko) gagów opowieść zagramy na dowolnym PC. Gra została zrealizowana na bazie silnika Adventure Game Studio.