Cała sytuacja pozbawia nas… tlenu… w tym miejscu gdzie oddychamy.

Fani CD Projektu RED chcą, by najlepsza scena z tegorocznego E3 została uwieczniona w Cyberpunku 2077 w postaci osiągnięcia „You’re Breathtaking!” w grze. Wszystko zaczęło się od tweeta od YouTubera o pseudonimie SkillUp:


Pomysł podchwycili fani na Reddicie, udostępniając go i podbijając do zawrotnej liczby 50 tysięcy głosów w górę. To oczywiście doprowadziło do powstania petycji w serwisie Change.org, która próbuje zebrać 35 tysięcy podpisów i wydaje się być na dobrej drodze, by to zrobić.

Wróćmy jednak na chwilę do samego okrzyku, o którym pisaliśmy wcześniej (link do newsa znajdziecie wyżej) – Peter Sark, YouTuber który krzyknął do Keanu z widowni dostał od CD Projektu RED kolekcjonerską edycję nadchodzącej gry… ale odmówił, prosząc firmę, by zamiast tego kupiła Go-Karta (wózek szpitalny, nie samochodzik) do szpitala dziecięcego przez organizację charytatywną Gamers Outreach, a studio zgodziło się ponoć to zrobić w prywatnej wiadomości. Niestety, nie możemy zlinkować do tweeta, w którym Sark dzieli się tą informacją, ponieważ – według doniesień – gracze oburzeni, faktem, że zamiast przyjąć prezent od twórców Cyberpunka YouTuber poprosił o wsparcie organizacji charytatywnej zaczęli zgłaszać jego konto o naruszenie praw autorskich strony trzeciej, doprowadzając tym samym do jego zawieszenia.