Modyfikacja do Fallout: New Vegas opowiada historię dziejącą się przed wydarzeniami z gry Obsidian jest prawie gotowa, po ośmiu latach.

W październiku pisaliśmy o tym, że twórcy moda New California do Fallout: New Vegas są gotowi udostępnić go szerokiej publiczności. Obszerna modyfikacja przez długi czas funkcjonowała pod nazwą Project Brazil i powstawała przez osiem lat, by ukazać się w październiku ubiegłego roku na ModDB. Teraz otrzymała aktualizację 221, nazywaną przez twórców „tą, z którą chcielibyśmy wydać pełną grę”, jednak przed pełną wersją moda trzeba było uporać się z dużą ilością bugów.

Aktualizacja jest duża – waży 4GB i skupia się na wydajności i stabilności gry. Jedną z ważniejszych rzeczy jest „most do New Vegas”, z którego możemy skorzystać po dotarciu do jednego z TRZYNASTU(!) zakończeń New California, zaczynając oryginalną grę ze statystykami z moda oraz spotykając towarzyszy, którzy między Kalifornią a Nevadą postarzeją się o 20 lat. Wciąż w drodze są jednak nowe lokacje i nowi towarzysze, czeka więc na nas jeszcze trochę zawartości. Twórcy zapewniają, że to przedostatnia aktualizacja przed pełną wersją moda, a dodatkowe informacje na jego temat znajdziecie tutaj.